O mně | Veronika Zvěřinová

O mně

Veronika Zvěřinová

fotografie: DomeNicke pics

Fotografování mě přitahovalo celý život v jakékoliv formě. Možná proto, že si díky fotografiím osvěžuji zážitky z minulosti. Jsem nostalgická povaha a ráda si vzpomínky připomenu. Hlavním impulsem k pořízení mé první zrcadlovky byla náhlá smrt mého prvního pejska ve velmi nízkém věku. Hodně se mi po něm stýskalo. Během jeho krátkého života jsme pořídili jen málo fotografií. Nyní toho lituji, jelikož vzpomínky postupně blednou. Druhého pejska jsem již fotila svým “dovolenkovým” kompaktem neustále. Toho si všiml můj bývalý partner a tak mi Ježíšek o Vánocích 2013 přinesl mou první zrcadlovku (tímto mu velmi děkuji).

Od té doby se fotografování stalo mým největším mimopracovním žroutem času, mou kreativní drogou a lidskou posedlostí. Od pejsků jsem měla kousek k lidem a začala s portrétní fotografií. Na fotografování osob mě nejvíce baví, že se seznámím s lidmi, se kterými bych se za normálních okolností nesetkala. Vznikají tak nová přátelství. Můj život náhle dostal nový smysl. Největší pochvalou pro mě je, když se model na fotkách líbí sám sobě a má z mých fotek upřímnou radost.

Po dvou letech intenzivního portrétování lidí jsem svou tvorbu obohatila také o fotografování novorozeňátek. Stále se jedná o portrét, jen s menším rozdílem. Místo extrovertního pobíhání s dospělými lidmi v parku, se přesouvám do domácností, kde se vnitřně zklidním nad spícími miminky.

Fotografování je mou mimopracovní aktivitou, takže ve všední dny v běžné pracovní hodiny moc nefunguji. A pokud zrovna nefotím nebo neretušuji, tak se věnuji především své rodině a domácím mazlíčkům. Jsem vášnivým filmovým i knižním fanouškem. Propadla jsem geocachingu. Miluji výlety po krásách historických i přírodních v naší vlasti. Dále svými fotografickými schopnostmi vypomáhám projektu LABRE. V neposlední řadě graficky pomáhám ve skupině proti palmovému oleji STOP PALM OIL FOOD.

K čemu jsem se přimotala:

Z dílny mých kolegů:

Kurzy:

Ocenění:

  • 05/2017 Kalendář roku 2017 časopisu Typografia - 3. místo v kategorii Vyjádření sociální role
  • 05/2017 Kalendář roku 2017 časopisu Typografia - 3. místo v kategorii Cena veřejnosti