Newborn | jak se fotí newborn
Jak se fotí newborn?

Jak se fotí newborn?

Kdy?

Ideální čas na focení newborn je mezi 5. - 15. dnem věku novorozeňátka. Miminko hodně spinká, je klidné a velmi snadno se polohuje. Zhruba po 10. dni začíná miminko více vnímat svět = je citlivé na dotyk a při polohování se často budí!

Náročnost

Délka focení je různá a především záleží na rozpoložení miminka, ale odhad jsou zhruba 4 hodiny. Důležité je být v dobré náladě a zbytečně na miminko nepřenášet svůj stres. Novopečení starostliví tatínci většinou působí jako rušivý element. Stejně tak i starší sourozenci. Maminka svou přítomností dohlíží na samotný průběh fotografování, aby mělo miminko veškerý komfort a byla zajištěna jeho maximální bezpečnost.
V případě, že miminko nebude ochotné spinkat a neusne přesně tak jak je potřeba do 3 hodin od příjezdu, tak přecházím na styl newborn lifestyle fotografování tzn. detail miminka v náručí maminky.

Kde?

Pro komfort maminky a pro eliminaci stresu děťátka docházím fotit do Vaší domácnosti. Rekvizity v podobě oblečků, doplňků, hraček do ručičky, pozadí, přikrývek, polohovacích polštářů přivážím sebou. Pokud máte svůj obleček, ve kterém chcete zvěčnit miminko, moc ráda Vám vyjdu vstříc ;-) Před příjezdem poprosím o připravený prostor v blízkosti okna a ideálně zapůjčení kuchyňské židle/křesla/pohovky, kam si budu moci uchytit zadní stranu fotografického pozadí. S ohledem na miminko, by měla být místnost správně vytopena (min. 26 stupňů, po dohodě mohu poskytnout i přímotop).

Termín

Domlouváme si termín předpokládaného narození děťátka co nejdříve, abych jej mohla zohlednit v mém přibližném harmonogramu (nevadí, když se miminko narodí dříve nebo později; dopředu si nebudu plánovat více newborn fotografování, abych pohodlně zvládla všechny zájemce odfotit). Čas začátku focení spolu domluvíme s ohledem na režim miminka (pokud nějaký má) = ideálně začít s fotografováním po kojení. Využívám denního světla, proto je nejlépe začít v dřívějších hodinách, abych mohla pracovat co nejdelší dobu. Díky časovému vytížení fotografuji newborn pouze o víkendech.

Fotografie

Výsledné fotografie obdržíte v digitální podobě v počtu 10 ks do 3. týdnů po proběhlém focení. Obdržíte odkaz s možností ke stažení dvou velikostí - plný formát a zmenšenou verzi vhodnou na sociální sítě.


Pozn.: Pokud fotím formou TFP, tak fotografie jsou určeny pro Vaší potřebu do rodinného alba. Vámi schválené fotografie bez pindíků a pipinek budou sloužit pro mou prezentaci a budou použity na mé stránce.

Už se na Vás i Vaše miminko moc těším!